Telefon: (0212) 549 80 90
Fax: 0212 549 80 95
Bizi Takip Edin:

Panel Çit Montajı Nasıl Yapılır?

Panel Çit Nedir?

Panel çitler diğer ürünlere göre daha ekonomik, uzun ömürlü ve dayanıklıdır. panel çit imalatı esnasında yapılan bükümler sayesinde darbeler karşı yüksek mukavemet oluşturmaktadır. Montaj ekibi tarafından hızlı ve kolay montaj edilebilmektedir. Bakım gerektirmeyen panel çit sistemleri istenildiği zaman sökülebilmekte ve farklı yerlerde uygulanabilmektedir.

Panel Çit Montajı Nasıl Yapılır?

Panel çit resimleri

Panel çit montajı yapmak gözüktüğü kadar kolay bir iş değildir. Çit firmasının ekibinin gerekli donanıma ve bilgiye sahip olduktan sonra yaptıkları bir iştir.

Her ne kadar ekip iyi olsada kullanılan malzemenin kaliteside bir o kadar önemlidir. İşi uzmanına bıraktığınızda panel çit kapı ve panel çit teli montajı olması gerektiği şekilde temiz işçilik ile olur.

Her sektörde olduğu gibi çit sektöründede merdiven altı diye tabir ettiğimiz firmalara bırakırsanız iş tesliminden sonra üzülen siz olursunuz. Gerçek ustalar zemin etütü yaptıktan sonra toprak yada betona göre farklı şekillerde işçiliklerini konuştururlar. Toprak zeminler daha çok işçilik gerektiğini unutmayalım.

Başka bir konu ise uygulanacak alanın miktarı ve uzunluğudur. Eşit aralıklarda açılan çukurlara yerleştirelen panellerin üzerine dökülen betonlar sabitlemek için kullanılır.

Ustaların açtığı bu çukurlara yerleştirilecen paneller, yüksekliğine ve diğer ebatlarına göre doğru belirlenmesi gerekir. Böylece sabitlenecek kazıklar sağlamlaşacaktır. Başlangıç aşamasındaki bu detaylar, göz ardı edilmeden titizlikle yapıldığı takdirde sonucun kalitesi de önem kazanacaktır. 

Panel Çit Özellikleri

Panel Yüksekliği (H)50cm – 75cm – 100cm – 120cm – 150cm – 175cm – 200cm
Panel Uzunluğu (L)250cm
Tel KalınlığıØ4,00mm -Ø4,30mm -Ø4,50mm -Ø5,00mm -Ø6,00mm -Ø 7,00mm -Ø 8,00mm
Göz Aralığı5×15 cm
KaplamaGalvaniz + Polyester Boya Kaplı
RenkStandart Yeşil ve İstenilen Raal Kodu
BağlantıPlastik Kelepçe – Metal Klips – Çelik Kelepçe
Profil Direk50x50x1,5mm – 60x60x1,5mm
Boru Direk60/2mm

Uygulama alanının özelliklerine ayrıca dikkat ederek hizalamayı doğru ayarlamak gerekmektedir. Hizalaması doğru yapılmamış bir çevreleme estetiği bozucu sonuçlar çıkmasına sebep olur. Yine aynı şekilde doğru hizalama yapılmaz ise; ölçümler sonucu planlanmış malzemenin daha fazlası kullanılmak zorunda kalınabilir. Bu da ek maliyet oluşmasına sebep olabilir. Tel gerginliğinin doğru ayarlanması konusu da diğer konular gibi önemlidir.  Doğru hizalama yapıldıktan sonra gerilecek olan telin gerginliği doğru hesaplanmalı ve montaj buna göre yapılmalıdır. Atma, kopma, risk durumunda gerginlikten kaynaklanacak artı hataların oluşmasına neden olabilir.

Bu aşamadan sonrası sabitleme ile ilgilidir. İş güvenliği de ön planda olmak suretiyle, kaliteli malzemelerle uzman kişiler tarafından kaynaklama ve vidalama işleri yapılmalıdır. Kullanılacak vidalardan tutunda klipslere kadar her malzemenin doğru ve standartlara uygun olmasına özen gösterilmelidir. 

Önemli olan güvenlik olduğundan kullanılan malzemelerle beraber yapılan işçiliğinde kalitesi tartışmaya açık olmamalıdır. Ucuz maliyet ortaya çıkarmak için malzeme ve işçilik kalite ve profesyonelliğinden lütfen taviz vermeyiniz. Aksi takdir de memnun olmamakla beraber insan sağlığı açısından da olumsuz sonuçlarla da karşılaşabilirsiniz.

5 votes, average: 5.00 out of 55 votes, average: 5.00 out of 55 votes, average: 5.00 out of 55 votes, average: 5.00 out of 55 votes, average: 5.00 out of 5 (5 votes, average: 5.00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...

Adres

Merkez: İkitelli Organize Sanayi Bölgesi, Demirciler Sitesi, C4 Blok No: 233 - Başakşehir / İstanbul

İrtibat Bilgileri

0212 549 80 90
0532 285 18 17
0532 541 84 71

[email protected]

Bizi Takip Edin
© Copyright 2013 ASÇİT TEL ÇİT SİSTEMLERİ | All rights reserved.
Bu sitenin Web Tasarım ve SEO Hizmetleri Buğra Yazar tarafından yürütülmektedir.